İPTAL VE İADE ŞARTLARI

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

GENEL:

CAYMA HAKKI

ALICI; MAL SATIŞINA İLİŞKİN MESAFELİ SÖZLEŞMELERDE, ÜRÜNÜN KENDİSİNE VEYA GÖSTERDİĞİ ADRESTEKİ KİŞİ/KURULUŞA TESLİM TARİHİNDEN İTİBAREN 3 (ÜÇ) GÜN İÇERİSİNDE, SATICI’YA BİLDİRMEK ŞARTIYLA HİÇBİR HUKUKİ VE CEZAİ SORUMLULUK ÜSTLENMEKSİZİN VE HİÇBİR GEREKÇE GÖSTERMEKSİZİN MALI REDDEDEREK SÖZLEŞMEDEN CAYMA HAKKINI KULLANABİLİR. HİZMET SUNUMUNA İLİŞKİN MESAFELİ SÖZLEŞMELERDE İSE, BU SÜRE SÖZLEŞMENİN İMZALANDIĞI TARİHTEN İTİBAREN BAŞLAR.

CAYMA HAKKI SÜRESİ SONA ERMEDEN ÖNCE, TÜKETİCİNİN ONAYI İLE HİZMETİN İFASINA BAŞLANAN HİZMET SÖZLEŞMELERİNDE CAYMA HAKKI KULLANILAMAZ. CAYMA HAKKININ KULLANIMINDAN KAYNAKLANAN MASRAFLAR SATICI’ YA AİT DEĞİLDİR (AYIPLI, KUSURLU, DEFOLU ÜRÜN OLMADIĞI TAKTİRDE). ALICI, İŞ BU SÖZLEŞMEYİ KABUL ETMEKLE, CAYMA HAKKI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİĞİNİ PEŞİNEN KABUL EDER.

CAYMA HAKKININ KULLANILMASI İÇİN 2 (İKİ) GÜNLÜK SÜRE İÇİNDE SATICI’ YA İADELİ TAAHHÜTLÜ POSTA, FAKS VEYA EPOSTA İLE YAZILI BİLDİRİMDE BULUNULMASI VE ÜRÜNÜN İŞBU SÖZLEŞMEDE DÜZENLENEN DÜZENLENEN “CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER” HÜKÜMLERİ ÇERÇEVESİNDE KULLANILMAMIŞ OLMASI ŞARTTIR. HİJYEN AÇISINDAN KÜPELERDE İADE VE DEĞİŞİM YAPILAMAMAKTADIR.

* (MÜŞTERİLERİMİZİN SAĞLIĞI VE HİJYENİ AÇISINDAN PANDEMİ DÖNEMİ BOYUNCA TÜM ÜRÜNLERİMİZDE DEĞİŞİM YAPILMAMAKTADIR.)

İADE FORMU,

İADE EDİLECEK ÜRÜNLERİN KUTUSU, AMBALAJI, VARSA STANDART AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE EKSİKSİZ VE HASARSIZ OLARAK TESLİM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

SATICI, CAYMA BİLDİRİMİNİN KENDİSİNE ULAŞMASINDAN İTİBAREN EN GEÇ 3 GÜNLÜK SÜRE İÇERİSİNDE TOPLAM BEDELİ VE ALICI’ YI BORÇ ALTINA SOKAN BELGELERİ ALICI’ YA İADE ETMEK VE 3 GÜNLÜK SÜRE İÇERİSİNDE MALI İADE ALMAKLA YÜKÜMLÜDÜR.

ALICI’ NIN KUSURUNDAN KAYNAKLANAN BİR NEDENLE MALIN DEĞERİNDE BİR AZALMA OLURSA VEYA İADE İMKÂNSIZLAŞIRSA ALICI KUSURU ORANINDA SATICI’ NIN ZARARLARINI TAZMİN ETMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. ANCAK CAYMA HAKKI SÜRESİ İÇİNDE MALIN VEYA ÜRÜNÜN USULÜNE UYGUN KULLANILMASIN SEBEBİYLE MEYDANA GELEN DEĞİŞİKLİK VE BOZULMALARDAN ALICI SORUMLU DEĞİLDİR.

CAYMA HAKKININ KULLANILMASI NEDENİYLE SATICI TARAFINDAN DÜZENLENEN KAMPANYA LİMİT TUTARININ ALTINA DÜŞÜLMESİ HALİNDE KAMPANYA KAPSAMINDA FAYDALANILAN İNDİRİM MİKTARI İPTAL EDİLİR.

 SAĞLIK VE HİJYEN:

 KÜPELERDE HİJYEN AÇISINDAN İADE VE DEĞİŞİM YAPILAMAMAKTADIR.

SATICI TARAFINDAN DEFOLU,AYIPLI YADA KUSURLU ÜRÜN GÖNDERİMİ

OLMADIĞI TAKTİRDE KARGO ÜCRETİ ALICI’YA AİTTİR.

DEĞİŞİM VE İADE PROSEDÜRÜ:

ÜRÜN ALICI’YA TESLİM EDİLDİKTEN SONRA HERHANGİ BİR SEBEP İLE DEĞİŞİM VEYA İADE TALEPLERİNDE; ÜRÜN AMBALAJI,KUTUSU İLE SATICI’YA EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE GÖNDERİLMELİDİR.AKSİ TAKTİRDE BU NİTELİKLERE UYMAYAN İADE VE DEĞİŞİMLER SATICI TARAFINDAN KABUL EDİLMEME HAKKINA SAHİPTİR.

8. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

) FİYATI FİNANSAL PİYASALARDAKİ DALGALANMALARA BAĞLI OLARAK DEĞİŞEN VE SATICI VEYA SAĞLAYICININ KONTROLÜNDE OLMAYAN MAL VEYA HİZMETLERE İLİŞKİN SÖZLEŞMELER.

B) TÜKETİCİNİN İSTEKLERİ VEYA KİŞİSEL İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA HAZIRLANAN MALLARA İLİŞKİN SÖZLEŞMELER.

C) ÇABUK BOZULABİLEN VEYA SON KULLANMA TARİHİ GEÇEBİLECEK MALLARIN TESLİMİNE İLİŞKİN SÖZLEŞMELER.

Ç) TESLİMİNDEN SONRA AMBALAJ, BANT, MÜHÜR, PAKET GİBİ KORUYUCU UNSURLARI AÇILMIŞ OLAN MALLARDAN; İADESİ SAĞLIK VE HİJYEN AÇISINDAN UYGUN OLMAYANLARIN TESLİMİNE İLİŞKİN SÖZLEŞMELER.

D) TESLİMİNDEN SONRA BAŞKA ÜRÜNLERLE KARIŞAN VE DOĞASI GEREĞİ AYRIŞTIRILMASI MÜMKÜN OLMAYAN MALLARA İLİŞKİN SÖZLEŞMELER.

E) MALIN TESLİMİNDEN SONRA AMBALAJ, BANT, MÜHÜR, PAKET GİBİ KORUYUCU UNSURLARI AÇILMIŞ OLMASI HALİNDE MADDİ ORTAMDA SUNULAN KİTAP, DİJİTAL İÇERİK VE BİLGİSAYAR SARF MALZEMELERİNE, VERİ KAYDEDEBİLME VE VERİ DEPOLAMA CİHAZLARINA  İLİŞKİN SÖZLEŞMELER.

F) ABONELİK SÖZLEŞMESİ KAPSAMINDA SAĞLANANLAR DIŞINDA, GAZETE VE DERGİ GİBİ SÜRELİ YAYINLARIN TESLİMİNE İLİŞKİN SÖZLEŞMELER.

G) BELİRLİ BİR TARİHTE VEYA DÖNEMDE YAPILMASI GEREKEN, KONAKLAMA, EŞYA TAŞIMA, ARABA KİRALAMA, YİYECEK-İÇECEK TEDARİKİ VE EĞLENCE VEYA DİNLENME AMACIYLA YAPILAN BOŞ ZAMANIN DEĞERLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN SÖZLEŞMELER.

Ğ) ELEKTRONİK ORTAMDA ANINDA İFA EDİLEN HİZMETLER VEYA TÜKETİCİYE ANINDA TESLİM EDİLEN GAYRİMADDİ MALLARA İLİŞKİN SÖZLEŞMELER.

H) CAYMA HAKKI SÜRESİ SONA ERMEDEN ÖNCE, TÜKETİCİNİN ONAYI İLE İFASINA BAŞLANAN HİZMETLERE İLİŞKİN SÖZLEŞMELER.

KOZMETİK VE KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİ, İÇ GİYİM ÜRÜNLERİ, MAYO, BİKİNİ, KİTAP, KOPYALANABİLİR YAZILIM VE PROGRAMLAR, DVD, VCD, CD VE KASETLER İLE KIRTASİYE SARF MALZEMELERİ (TONER, KARTUŞ, ŞERİT VB.) İADE EDİLEBİLMESİ İÇİN AMBALAJLARININ AÇILMAMIŞ, DENENMEMİŞ, BOZULMAMIŞ VE KULLANILMAMIŞ OLMALARI GEREKİR.

8.2. SATICI ŞİKÂYET VE İTİRAZLARI KONUSUNDA BAŞVURULARINI,  AŞAĞIDAKİ KANUNDA BELİRTİLEN PARASAL SINIRLAR DÂHİLİNDE TÜKETİCİNİN YERLEŞİM YERİNİN BULUNDUĞU  VEYA TÜKETİCİ İŞLEMİNİN YAPILDIĞI YERDEKİ  TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİNE VEYA TÜKETİCİ MAHKEMESİNE YAPABİLİR. PARASAL SINIRA İLİŞKİN BİLGİLER AŞAĞIDADIR:

28/05/2014 TARİHİNDEN İTİBAREN GEÇERLİ OLMAK ÜZERE:

A) 6502 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN’UN 68. MADDESİ GEREĞİ DEĞERİ 2.000,00 (İKİBİN) TL’NİN ALTINDA OLAN UYUŞMAZLIKLARDA İLÇE TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİNE,

B) DEĞERİ 3.000,00(ÜÇBİN)TL’ NİN ALTINDA BULUNAN UYUŞMAZLIKLARDA İL TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİNE,

C) BÜYÜKŞEHİR STATÜSÜNDE BULUNAN İLLERDE İSE DEĞERİ 2.000,00 (İKİBİN) TL İLE 3.000,00(ÜÇBİN)TL’  ARASINDAKİ UYUŞMAZLIKLARDA İL TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİNE BAŞVURU YAPILMAKTADIR.

İŞBU SÖZLEŞME TİCARİ AMAÇLARLA YAPILMAKTADIR.

 

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, ÖDEME İŞLEMLERİNİ KREDİ KARTI İLE YAPTIĞI DURUMDA TEMERRÜDE DÜŞTÜĞÜ TAKDİRDE, KART SAHİBİ BANKA İLE ARASINDAKİ KREDİ KARTI SÖZLEŞMESİ ÇERÇEVESİNDE FAİZ ÖDEYECEĞİNİ VE BANKAYA KARŞI SORUMLU OLACAĞINI KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDER. BU DURUMDA İLGİLİ BANKA HUKUKİ YOLLARA BAŞVURABİLİR; DOĞACAK MASRAFLARI VE VEKÂLET ÜCRETİNİ ALICI’DAN TALEP EDEBİLİR VE HER KOŞULDA ALICI’NIN BORCUNDAN DOLAYI TEMERRÜDE DÜŞMESİ HALİNDE, ALICI, BORCUN GECİKMELİ İFASINDAN DOLAYI SATICI’NIN UĞRADIĞI ZARAR VE ZİYANINI ÖDEYECEĞİNİ KABUL EDER.

ÖDEME VE TESLİMAT

BANKA HAVALESİ VEYA EFT (ELEKTRONİK FON TRANSFERİ) YAPARAK, …………, ………, BANKASI HESAPLARIMIZDAN (TL) HERHANGİ BİRİNE YAPABİLİRSİNİZ.

SİTEMİZ ÜZERİNDEN KREDİ KARTLARINIZ İLE, HER TÜRLÜ KREDİ KARTINIZA ONLİNE TEK ÖDEME YA DAONLİNE TAKSİT İMKÂNLARINDAN YARARLANABİLİRSİNİZ. ONLİNE ÖDEMELERİNİZDE SİPARİŞİNİZ SONUNDA KREDİ KARTINIZDAN TUTAR ÇEKİM İŞLEMİ GERÇEKLEŞECEKTİR

TÜM KREDİ KARTLARINA 12 AY TAKSİT & 1200 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA